inteStrong

inteStrong

Güçlü ve bakımlı ayaklar için…


inteStrong Nedir?

inteStrong, işletmeye yeni gelen hayvanlar başta olmak üzere, hayvanların ayak sağlığının korunması ve bağışıklık sisteminin arttırılması için özel olarak dizayn edilmiş tamamlayıcı yemdir.

inteStrong Hayvanlarınıza Ne Yarar Sağlar?

İçerisindeki biotin, organik ve inorganik çinko, iyot ve bakır, hayvanların ayak sağlığı için büyük önem arz eder.

Önceden yaşanmış ve yaşanmakta olan, dijital dermatit, taban ülseri, laminit vakalarında tedaviyi hızlandırıcı, doku onarımını ve tırnak gelişimini teşvik edici şekilde formülize edilmiştir.

Ürün mevcut vakaların iyileşmesini hızlandırdığı gibi yeni şekillenecek vakaların da önüne geçilmesini sağlar.

İşletmeye yeni alınan, özellikle ithal hayvanların yol, çevre, iklim ve ortam şartlarının değişmesine bağlı oluşan stresini azaltır. Bu strese ve bağışıklık sisteminin baskılanmasına bağlı oluşabilecek günlük canlı ağırlık artışı azalmalarını, akciğer hastalıklarını ve tırnak problemlerini en aza indirgeyerek, iştahlarının açılmasına ve kuru madde tüketiminin artmasına katkı sağlar.

İçeriğindeki canlı maya sayesinde, işletmeye yeni alınan ve önceki besleme alışkanlığı bilinmeyen hayvanları klinik ve subklinik işkembe asidozundan (yem çarpması) korur.

İçeriğindeki maya ve kil bazlı toksin bağlayıcı sayesinde kaba ve konsantre yemlerden gelen mikotoksinleri en etkili şekilde bağlar.

Toksinlerin yaratacağı, hayvanları ölüme kadar götüren karaciğer toksikasyonlarının, meme hastalıklarının, döl verimi problemlerinin ve tırnak hastalıklarının önüne geçilmesine yardımcı olur.

İçeriğinde Ne Var?

İçerik
Vitamin E (3a700)
Biotin
Organik Şelatlı Çinko (E6 Aminoasitlerin çinko şelatı, hidrat)
Mangan (E5 Mangan sülfat monohidrat)
Çinko (3b605 Çinko sülfat monohidrat)
Bakır (E4 Bakır sülfat pentahidrat)
İyot (E2 Potasyum iodid)
Kobalt (E3 Kobalt sülfat monohidrat)
Organik Şelatlı Selenyum (3b814 Selenyum / Selenometiyonin hidroksi analog)s